Напишіть нам
Дії страхувальника при настанні страхових випадків з майном, яке є застрахованим
1. Провести всі можливі заходи для зменшення збитків та рятування застрахованого майна, у тому числі рекомендовані Страховиком.
2. Негайно заявити у компетентні органи (поліція, МНС, державні аварійні служби тощо).
3. Протягом двох робочих днів (якщо інше не передбачено Договором страхування) з моменту настання події, що має ознаки страхового випадку, або з того моменту коли Страхувальнику повинно було стати відомо про цю подію, повідомити про це Страховика по телефону, факсом, письмово.
4. Протягом 5 робочих днів з моменту настання події, що має ознаки страхового випадку, або з того моменту коли Страхувальнику повинно було стати відомо про цю подію, подати письмову заяву з вказівкою обставин виникнення збитку.
5. Надати Страховику можливість проводити огляд або обстеження пошкодженого майна, розслідування стосовно причин та розміру збитку, брати участь у заходах по зменшенню збитку та рятуванню застрахованого майна.
6. На вимогу Страховика повідомити йому у письмовому вигляді всю інформацію, необхідну для висновків про розмір та причини пошкодження або загибелі застрахованого майна.
7. Надати Страховику всі необхідні документи, що підтверджують факт настання страхового випадку його причини і розміри, а саме:
- Заяву на виплату страхового відшкодування
- Договір страхування
- Висновок про страховий випадок, складений експертною комісією, який містить причини і обставини страхового випадку (довідка з органів МВС)
- При необхідності рішення суду або аудиторський висновок, який містить розміри сум, які підлягають відшкодуванню в зв'язку з настанням страхового випадку, який включається в обсяг відповідальності Страховика за Договором страхування
- При необхідності документи з інших компетентних органів (довідка з аварійних служб Водоканалу), інших компетентних органів
- Кошторис на відновлення, калькуляцію збитку
- При необхідності, інші документи за вимогою Страховика
8. Надати Страховику опис пошкодженого або втраченого майна. Ці описи повинні надаватись в узгоджені з Страховиком строки, але у будь-якому випадку не пізніше одного місяця з дня настання страхового випадку.
9. Зберегти пошкоджене майно в тому вигляді, в якому воно опинилось після страхового випадку. Змінювати картину збитків можливо тільки тоді, коли це необхідно з точки зору безпеки та /або для зменшення розміру збитків, з обгрунтуванням причин такої зміни.
10. Надати Страховику всі документи та вжити заходів для забезпечення здійснення Страховиком, в межах фактичних затрат, прав вимоги до осіб, винних у заподіяних збитках.
- Страховий випадок
- Дії при настанні страхового випадку
- Добровільне медичне страхування
- Страхування від нещасних випадків
- Страхування подорожуючих за кордон (медичних витрат)
- Страхування здоров’я на випадок хвороби
- Страхування вантажів та багажу
- Страхування майна
- Страхування транспортних засобів
- Страхування відповідальності власників водного транспорту