Тетяна Бутківська, Голова правління СК «Раритет»...

Тетяна Бутківська, Голова правління СК «Раритет» та співголова Координаційної ради Платформи Національної стратегії охорони здоров’я України - спікер Національного форуму «Трансформація України»

4 червня 2019 року в НСК Олімпійський» відбувся Національний  форум «Трансформація України» – «Перезавантаження відносин між Україною та заходом на основі вироблення спільної стратегії».

Тетяна Бутківська, Співголова Координаційної ради Платформи моніторингу, оцінки та огляду НСОЗ України, Голова Комітету ЛСОУ з питань медичного страхування та Голова правління СК «Раритет» виступила з доповіддю «Трансформація України» – «Сектор охорона здоров’я».  

У своїй доповіді Т.Бутківська зазначила, що вже сформульовані Засади Національної стратегії охорони здоров’я (НСОЗ) на базі детально опрацьованих рекомендацій ВООЗ про формування НСОЗ провідних світових систем охорони здоров’я та відбувається загальнонаціональне обговорення запропонованих Засад НСОЗ України у форматі регіональних Координаційних рад на базі створеної Платформи моніторингу, оцінки та огляду НСОЗ України.

Вже зараз, на переконання Т.Бутківської, необхідно створити Національну стратегію охорони здоров’я  – документ практичної реалізації формування і розвитку системи охорони здоров’я України та, на підставі рекомендацій ВООЗ, зробити ситуаційний аналіз чинної Національної стратегії охорони здоров’я по всіх компонентах у вигляді Щорічної Національної доповіді як основу для формування НСОЗ України на новий п’ятирічний цикл розвитку держави.

Окрім того, необхідно розробити «Дорожню карту» реалізації НСОЗ України, що передбачає зміцнення політичного середовища, інституційного потенціалу, активну участь керівників і політичних лідерів, посилення моніторингу результатів і відстеження ресурсів, контроль за профілактичними та лікувальними заходами тощо.

На форумі з закликом миру і злагоди, проведення невідкладних реформ виступили Патріарх Філарет, старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко, член Наглядової ради НФТУ, президент УСПП Анатолій Кінах, Посол Республіки Литва в Україні Марюс Януконіс, голови Координаційних Рад  НФТУ,  координатор НФТУ Михайло Харій, глава ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко та ін. 

Учасники говорили також  про необхідність посилення  національних і міжнародних зусиль задля подолання загроз, які постали перед країною: корупції, ослаблення  економіки,  посилення трудової міграції тощо.

Представники Національного Форуму «Трансформація України» оприлюднили заяву до представників державної влади із закликом створити всі умови для розробки і впровадження Стратегії трансформації України. На їх думку, Стратегією трансформації та планом її підготовки та реалізації має зайнятися спеціальна Координаційна рада, яка має бути створена Указом президента.

В заяві йдеться також про необхідність  сформувати парламентську коаліцію у наступній Верховній Раді України на основі спільної системної роботи над розробкою та реалізацією Стратегії трансформації України.

Мета Національного Форуму — вдосконалення механізмів суспільного діалогу, координація зусиль структурованого громадянського суспільства,  влади та міжнародної спільноти з розв’язання кризової ситуації в Україні, підготовка та реалізація Стратегії трансформації України задля побудови держави європейського зразка.

Фото заходу — https://www.facebook.com/uainsurcom/